Záhada tajemného ostrova.
Hodnocení a vlastní pocity
Do děje je čtenář uveden poněkud neobvyklým způsobem, který ovšem vzbudí zájem a zvědavost. Autor se snaží upoutat pozornost neustálým časovým posunem z přítomnosti do minulosti. Příběh je velmi napínavý a emočně silný. A rozuzlení je opravdu nečekané.
Průběh pátrání a vyšetřování je popisován velice čtivě s dávkou tísnivého pocitu napětí. Přesuny v čase způsobují, že čtenáři chvilku trvá než se poněkud zorientuje, což je důležité pro sledování překvapujícího vývoje událostí. V knize se setkáme s velkou dávkou sadismu, krve a nečekaných zvratů.
Bylo použito několik pro čtenáře zajímavých a poutavých pomůcek v podobě zmínek o nacistickém programu Lebensborn a tajuplně mlhavý náznak o podobných záměrech američanů či vykonstuovaná zápletka, že do prvního turnusu dětí přivezených do ozdravného tábora byli vybráni pouze potomci francouzských matek a německých vojáků atd.
Technické údaje
Krátký úryvek z knihy
Podrobnosti o knize:
Slovem o knize:
Sandrine vystupuje z lodi na šedivém, chladném ostrově a setkává se s hrstkou obyvatel, starých lidí žijících v téměř naprostém odloučení od civilizace. Všichni jí popisují babičku jako milou a laskavou ženu, tedy obraz daleký tomu, co o ní Sandrine vyprávěla matka.
Na ostrově vládne podivná atmosféra. Stačí pár hodin, aby si Sandrine uvědomila, že zdejší obyvatelé skrývají nějaké tajemství. Cosi, z čeho mají hrůzu. Proč tedy odtud nikdo z nich neodjede?
Co se stalo s dětmi z prázdninového tábora, narychlo uzavřeného v roce 1949?
Namísto odpovědí je mladá žena po několika dnech nalezena, jak bloudí po pláži na pevnině s oblečením zmáčeným krví, která není její…
Román získal cenu za nejlepší francouzský román roku 2019, která se uděluje na každoročně konaném literárním festivalu detektivek v Cognacu.
Představení autora
JÉROME LOUBRY
Děkuji za knihu Grada Publishing, a. s.
Comment on “Útočiště – Jérome Loubry”